DAN EKO-ŠKOLE - Mi jedemo odgovorno

Autor: Ivana Kardo, 27. 4. 2017.

Dan Eko-škole organizirali smo kao nenastavni dan uz koji smo vezali teme koje se obrađuju u sklopu projekta " Mi jedemo odgovorno".

Nakon podizanja zastave Eko-škole, učenici su u holu škole pogledali film "Gorak okus čokolade". Dokumentrani film pokazuje odakle dolazi sirovina za proizvodnju čokolade, ali govori i o surovoj realnosti iskorištavanja djece kao radnika-robova na plantažama kakaovca. Upoznali su se za oznakom pravedne trgovine (FAIR TRADE) na proizvodima.

Učenici RN i PN te posjetitelji sudjelovali su u radionicama i aktivnostima:

Aditivi – gost predavač- Ivana Dolaček, prof. biologije i kemije

Gastrokemija - gost predavač- Draženka Kovačević, prof. biologije i kemije

Hranom i vježbom do zdravlja - gost predavač- Nataša Šego, prof. biologije i kemije

Učitelji predmetne i razredne nastave održali su sljedeće radionice i aktivnosti za učenike i posjetitelje.

“Banana split” (Fair Trade- pravedna trgovina)

“Ribari”

Izrada čipsa od jabuka

U zdravom tijelu, zdrav duh

Za kraj su Danijela Periš, specijalistica za sigurnost i kvalitetu hrane i Željka Horvat, magistrica nutricionizma održale interaktivno predavanje ''Pravilna prehrane djece školske dobi''  Cilj predavanja je bio naučiti o pravilnoj prehrani djece školske dobi te razbiti mitove o hrani.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji škole.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ernestinovo / Školska 1 , HR-31215 Ernestinovo / www.os-ernestinovo.skole.hr / ured@os-ernestinovo.skole.hr