Smotra Učeničkih Zadruga RH

Autor: Ana Leko, 2. 6. 2014.

26. smotra učeničkih zadruga RH odžana je 23. - 24. svibnja 2014. godine u Zagrebu, u Boćarskom domu. Na smotri je svoj rad prezentiralo 60 učeničkih zadruga iz Hrvatske  i 20 županija dok je 12 učeničkih zadruga prezentiralo svoje istraživačke radove. Sudionici i posjetitelji mogli su sudjelovati na zanimljivim besplatnim kreativnim radionicama.

Osječko-baranjsku županiju predstavljale su sljedeće učeničke zadruge

Sa istraživačkim radom - tema: Proizvodnja lumbrihumusa i lumbrikulture u učeničkoj zadruzi.

UZ MRAVCI-ZNALCI , OŠ dr.Franjo Tuđman, Beli Manastir: Anja Ćuk, učenica, Ana Marjanović, učenica, Ivana Čavar, voditeljica, Sonja Jakobfi, voditeljica

Županijski štand osječko-baranjske županije s temom: “Zlatne niti Slavonije”

UZ KUPUSIĆI, OŠ Vladimir Nazor, Čepin: Ines Pavošević, učenica , Ivana Labaj, voditeljica

Zadružni štandovi:

UZ STROSSMAYER, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo: Josipa Erzić, učenica Elena Veselinović, učenica Sara Galić, učenica Zvjezdana Bogdan, voditeljica

UZ “EKO-ERNEST”, OŠ Ernestinovo, Ernestinovo : Nikol Bogdan, učenica, Ivana Kardo, voditeljica

Smotra je izložbenog i prodajnog karaktera te su tijekom održavanja smotre učenici predstavljali rad svoje zadruge.

Natjecateljski dio održan je u okviru prezentacije istraživačkih radova. Najveći broj bodova je osvojila učenička zadruga “Mravci-znalci” iz Belog Manastira te su osvojili prvo mjesto. Tema istraživačkog rada je Proizvodnja lumbrihumusa i lumbrikulture u učeničkoj zadruzi. Prezentirali su svoj rad prilikom zatvaranja smotre.

Istovremeno je održan i  Festival tehničke kulture u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture. Na Festivalu su promovirani programi tehničke kulture kroz različite besplatne radionice, projekcije i izložbe sa svrhom popularizacije tehničke kulture. Sudionici smotre također su se uključili u ponuđene aktivnosti.

Na završetku smotre učenicima su uručene pohvalnice, a voditeljima i školama zahvalnice za sudjelovanje na smotri.

« Travanj 2024 »

Osnovna škola Ernestinovo / Školska 1 , HR-31215 Ernestinovo / www.os-ernestinovo.skole.hr / ured@os-ernestinovo.skole.hr